DEPILACJA LASEREM DIODOWYM Z 2017 r LIGHT SHEER DESIRE

LightSheer Desire
jest nowością firmy Lumenis. Urządzenie LightSheer™ Diode Laser System posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration).

Działanie lasera LightSheer DESIRE polega na niszczeniu mieszka włosowego. Światło lasera przenika w głąb skóry i jest pochłaniane przez melaninę zawartą we włosie, im więcej barwnika tym skuteczniejsza jest depilacja. Następnie jest ono zamieniane w ciepło, które niszczy macierz włosa, sprawia to, że włosy nie odrastają.

Dwie Głowice ET HS
HS w której wykorzystano innowacyjną technologię HIT™ (High-Speed Integrated Technology) zasysanie i powierzchnia zabiegowa głowicy 22x 35 mm sprawia, że zabiegi są zdecydowanie szybsze i skuteczniejsze oraz ET z funkcją chłodzenia ChillTip™ zwiększyły jeszcze bardziej komfort klienta..
Badania wykazują skuteczność lasera tylko w fazie wzrostu włosa (anagen) stąd też konieczność powtarzania zabiegów. Wskazane jest wykonanie minimum czterech w odstępach od 4 do 12 tygodni.

Zadowolenie klientów oraz najwyższa jakość i skuteczność sprawiły, ze LightSheer otrzymał Złoty Laur Kosmetologii.
Oferujemy Państwu najwyższej jakości sprzęt do depilacji laserowej LightSheer Desie, oraz wykwalifikowaną obsługę.

CZY DEPILACJA LASEROWA JEST BEZPIECZNA?
Tak, depilacja laserowa jest bezpieczna, ponieważ jest metodą bezinwazyjną. Nasz laser jest zaopatrzony w unikalny system chłodzenia , który chroni skórę przez cały czas trwania zabiegu, ponad to LightSheer Desire daje możliwość dostosowania parametrów do każdego rodzaju skóry i włosów.
Laser Light Sheer posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Food and Drug Administaration) honorowany na całym świecie oraz certyfikaty ISO 9001.

NA CZYM POLEGA ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ?
Depilacja laserowa opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy wywoływanej na mieszku włosowym. Światło lasera – pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę – zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka, co uniemożliwa ponowną regenerację włosa i jego odrastanie.

CZY DEPILACJA JEST BOLESNA?
Stopień odczuwania bólu podczas zabiegu jest uzależniony od progu indywidualnej wrażliwości na ból, który różni sie u każdego człowieka. W przypadku wysokiej wrażliwości na ból zalecamy zastosowanie 1,5 godziny przed zabiegiem, maści znieczulającej Emla 5%. Należy również pamiętać, że miejsca, gdzie skóra jest ciemniejsza (np.bikini głębokie) lub opalona będą podczas depilacji bardziej wrażliwe na ból

JAK NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ?
Skóra w miejscu poddawanym zabiegowi nie może być przesuszona. Należy stosować kremy nawilżające kilka dni wcześniej. W dniu zabiegu nie należy stosować na partię ciała poddawaną depilacji żadnych kremów, ani antyperspirantu w przypadku pach. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji (najpóźniej wieczorem dzień przed zabiegiem). Włosów nie należy wyrywać przez okres 4-6 tygodni przed zabiegiem, można je natomiast golić lub przycinać. Skóra nie może być świeżo opalona. Opalenizna uzyskana poprzez używanie samoopalaczy (w tym też zabieg air-brusch) musi ustąpić aby móc wykonać zabieg.
Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 3 tygodni przerwy przed zabiegiem.
Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.Leki światło uczulające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.


JAK DBAĆ O SKÓRĘ PO ZABIEGU?

Skórę należy myć delikatnym żelem, nie stosować peelingów, oraz produktów na bazie alkoholu.
Stosować kremy łagodzące, nawilżające kilka razy dziennie, ponieważ skóra po zabiegu może być podrażniona i przesuszona.
Preparaty złuszczające wprowadzić po 2 tygodniach od zabiegu.
Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 -3 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i UVB o wysokich wskaźnikach ochrony.

CZY DEPILACJA LASEROWA JEST SKUTECZNA U WSZYSTKICH OSÓB?
Nie u wszystkich osób depilacja laserowej jest tak samo skuteczna. Włosy, które są jasne i cienkie nie pochłaniają odpowiedniej ilości światła emitowanego przez laser. W związku z tym brak właściwej temperatury sprawia, że skuteczność lasera jest bardzo ograniczona. Pacjenci uzyskujący najlepsze efekty zabiegowe to osoby o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Unikalne i opatentowane parametry lasera LightSheer pozwalają na depilację również osób o ciemniejszej karnacji jednak należy sobie zadawać sprawę, że wysokie stężenie melaniny w skórze pełni funkcję ochronną i osłabia działanie lasera. Dlatego osoby o tym fototypie dla uzyskania satysfakcjonujących efektów będą musiały przeprowadzić większą ilość zabiegów.

CO SIĘ DZIEJE Z WŁOSAMI PO ZABIEGU?
Uszkodzone w czasie zabiegu włosy nadal pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej powierzchni, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe – można je ogolić. Niemniej wypadają one ze skóry po ok.2 tygodniach. Skóra robi się gładka i taka pozostaje do momentu aż kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu. Nadchodzi wtedy pora na kolejny zabieg.

JAKA JEST ZALECANA ILOŚĆ ZABIEGÓW?
By pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać minimum 4 zabiegi. Ostateczna liczba zabiegów jest zależna od predyspozycji klienta – koloru włosa, karnacji, hormonów. Zabieg powtórzony pięciokrotnie pozwala na znaczną redukcję ilości włosków, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu, a często wyeliminowanie ich całkowite. Konieczność powtarzania zabiegów wiąże się z cyklem wzrostu włosa. Światło lasera działa tylko na włosy będące w fazie aktywnego wzrostu czyli w fazie zwanej anagenem. Włosy będące w kolejnych fazach wzrostu nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera i zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:

 • Włosy siwe, rude, jasny blond
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Padaczka,
 • Cukrzyca (nieleczona)
 • Świeża opalenizna (minimalna przerwa to 4 tyg.), a także opalenizna uzyskana w wyniku samoopalaczy, lub po zabiegu air-brush – opalenizna musi ustąpić
 • Aktywne infekcje skóry w miejscu poddawanym zabiegowi,
 • Krem z retinolem (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem),
 • Leki światłouczulające (tetracyklina, fluorochinolony), przestać używać na 3 tygodnie przed zabiegiem
 • Terapia doustna retinoidami (Roaccutan, Accutan), izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin), lub sterydami
 • Skłonność do powstawania blizn keloidowych
 • Zioła (dziurawiec, nagietek; przestać używać na 2 – 3 tygodnie przed zabiegiem),
 • Depilacja depilatorem, woskiem i pęsetą ( przestać używać 1 miesiąc przed zabiegiem),
 • Skłonność do przebarwień,
 • Peeling (przestać używać do 1 tygodnia przed zabiegiem)